Projekty aktualnie będące w realizacji

01

MabionCD20

Lek biopodobny do MabThera/Rituxan (rituximab), którego skuteczność i bezpieczeństwo zostały potwierdzone klinicznie. Jest to pierwszy tak zaawansowany lek opracowany w Polsce. Obecnie jesteśmy na ostatnim etapie prac mających na celu wprowadzenie leku do obrotu w Europie i Stanach Zjednoczonych.

To nasz najbardziej zaawansowany projekt własny.

02

Nuvaxoid

Projekt realizujemy w ramach usług kontraktowego wytwarzania na zlecenie Novavax, Inc (USA). Do tej pory w ramach współpracy z sukcesem zrealizowaliśmy transfer technologii wytwarzania antygenu szczepionkowego (czyli białka rekombinowanego będącego substancją czynną szczepionki), i analityki tego produktu do naszego zakładu wytwórczego. Obecnie rozpoczynamy regularną produkcję farmaceutyczną antygenu w standardzie Dobrej Praktyki Wytwarzania (ang. GMP). Nasz produkt trafi do globalnej sieci wytwórczej Novavax i będzie stanowił nasz wkład do walki z pandemią COVID-19. To bardzo dobry przykład tego, że jesteśmy ekspertami w zakresie białek terapeutycznych. Niezależnie od systemu ekspresyjnego, struktury białka, czy jego zastosowania (leczenie lub prewencja chorób), potrafimy dostarczyć produkt spełniający najwyższe standardy.

03

Terapeutyczne biopodobne przeciwciała monoklonalne

Jesteśmy na wstępnych etapach wyboru do rozwoju kolejnych leków biopodobnych. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

04

Leki sieroce

Uważamy, że istnieje ogromne zapotrzebowania na zaawansowane terapie we wskazaniach, które ze względu na mniejsze populacje pacjentów, nie cieszą się uwagą największych graczy na rynku farmaceutycznym. Według nas, jest to bardzo ważny, mało zaadresowany segment rynku farmaceutycznego, jednocześnie bardzo atrakcyjny dla pomiotów, które są zaawansowane technologicznie i organizacyjnie, oraz dynamiczne. Czujemy, że to jedna z przestrzeni którą możemy wypełnić, wspierając niezaadresowane potrzeby medyczne, co jest ważne dla regulatorów i przede wszystkim pacjentów.

Aktualnie pracujemy nad rozpoczęciem współpracy w zakresie badań, rozwoju i komercjalizacji leku MabionCD20 opartego o rituximab w określonych wskazaniach klinicznych w obszarze chorób autoimmunologicznych.